• امروز : یکشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 16 June - 2024
10

شریعتمداری: جز دهک دهم، بقیه مردم نیازمند یارانه هستند

  • کد خبر : 14860
  • 26 اردیبهشت 1400 - 9:00
شریعتمداری: جز دهک دهم، بقیه مردم نیازمند یارانه هستند
یاز اکو - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: جز دهک دهم بقیه مردم نیازمند یارانه های مستقیم و غیرمستقیم هستند.

به گزارش پایگاه خبری یاز اکو به نقل از ایرنا، محمد شریعتمداری اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری و حق انتخاب مردم یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی و مظهر خداباوری، مردم‌باوری و خودباوری است. این ایام، زمانی است که هر آنکه به توسعه و پیشرفت ایران و حق زیستن با آرامش و عزتمند ایرانیان می‌اندیشد باید نسبت به مسئولیت خود به ایران، مردم و نظام عمل کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: اینک من محمد شریعتمداری فرزند نورالدین با استعانت از خداوند باری تعالی و با اندیشه اصلاحگرانه برای تقویت نظام جمهوری اسلامی ایران، در عرصه انتخابات ریاست جمهوری حاضر می‌شوم نه به این دلیل که خودپسندانه توانمندی‌های دیگران را منکر شوم و نه به این دلیل که بخواهم با سراب قدرت آرامش و آسایش مردم را سلب کنم و نه به این دلیل که نسبت به مشکلات و چالش‌های کشور بیگانه هستم، بلکه می‌آیم چون تنگ نظری در اداره کشور را شایسته ایران متکثر، متنوع و بزرگ نمی‌دانم، می‌آیم تا حاکمیت قانون را پاس بدارم، سیاست را با زندگی مردم آشتی دهم و دولت رفاه فراگیر تشکیل دهم.

وی ادامه داد: می‌دانم مردم از کشمکش مداوم مدیران خسته و فرسوده‌اند آنها رییس جمهوری نمی‌خواهند که با طرح مطالبات انحرافی و غیرممکن به اختلافات دامن بزند، بلکه به دنبال رییس جمهوری هستند که برای مشکلات اصلی و ضروری آنها راه‌حل داشته باشد.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: آمده‌ام تا با همراهی مردم و اصالت دادن به گفت وگو، مدارا و تحمل، به منازعات و جدل‌هایی که امید به آینده را می‌کشد، پایان دهم و دولت گفت و گوی اجتماعی فراگیر، اصلاح‌گر و کارآفرین با توان حل منازعات را تشکیل دهم. باور دارم تا زمانی که  محیط عمومی کشور مملو از جدال و منازعه است و امید و اعتماد در حال فروپاشی است هیچ برنامه و وعده سیاسی اقتصادی محقق نخواهد شد.

شریعتمداری تصریح کرد: پژوهش‌های معتبر نشان می‌دهد از سال ۱۳۹۶ که تحریم‌ها تشدید شد و سیاست‌های مناسب حمایت از مردم بدلیل اختلافات بین قوا به اجرا در نیامد، جمعیت زیر خط فقر به دو برابر افزایش یافت و من با درک از این شرایط آمده‌ام تا با پایان دادن به منازعات درونی و مخاصمات بیرونی، زمینه را برای اجرای سیاست‌های کارآمد، مشارکت جویانه و شهروندمدارانه، حمکرانی داده محور مبتنی بر اطلاعات موثق، کاهش فقر و حمایت از معیشت و سفره مردم را محور ائتلاف فراگیر قرار دهم.

وی عنوان کرد: معتقدم از مرزی که کامیون عبور نکند لاجرم تانک عبور خواهد کرد، نگاه فرصت محور به مرزهای گسترده ایران بزرگ در دولت من جایگزین نگاه امنیت محور به مرزها خواهد شد. آمده‌ام هم میدان و هم دیپلماسی را با رعایت اصول سه گانه عزت حکمت و مصلحت در خدمت زندگی مردم و عزت ایرانیان  قرار دهم.  

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: می‌آیم تا امنیت شغلی کارگران تضمین شود، از آنها که بیکار شده‌اند حمایت کنم، مسکن و تامین اجتماعی برای همه مردم ایران بویژه کارگران را با همراهی خودشان تامین کنم و تضمین امنیت اقتصادی و کفایت مستمری و تکریم بازنشستگان را تداوم بخشم.

هزینه‌های آموزشی دهک‌های ثروتمند ۶۰ برابر دهک‌های فقیر است

شریعتمداری گفت: می‌دانم هزینه‌های آموزشی دهک‌های ثروتمند ۶۰ برابر دهک‌های فقیر است. آمده ام تا عدالت آموزشی را برقرار کنم تا فرزندان این سرزمین از سیستان و بلوچستان تا خوزستان از کرمان تا کرمانشاه از تحصیل باز نمانند، می‌آیم تا آموزش با کیفیت و بیمه کامل درمانی برای ایرانیان را بجای بیمه‌های تکمیلی گروه‌های خاص را برای همه ایرانیان محقق سازم. می‌آیم تا اشتغال جوانان فقط در حده وعده و شعار باقی نماند.

وی در این بیانیه یادآور شد: می‌آیم تا اشتغال جوانان وطن، مسائل و مطالبات صنعتگران، کشاورزان، کارفرمایان، معلمان، ورزشکاران، دانشجویان، دانشگاهیان و هنرمندان در هیاهو و نزاع‌های سیاسی فراموش نشود.  

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: می‌دانم مردم از بروکراسی اداری به ستوه آمده‌اند، می‌آیم تا به عنوان جوان‌ترین وزیر کابینه خاتمی و جوانگراترین وزیر کابینه دوازدهم با تکیه بر جوانگرایی نخبگانی، شفافیت و پاسخگویی، نظام اداری را نوسازی کنم. متعهد هستم زنان و جوانان از همه اقوام و مذاهب در کابینه من بیشترین سهم را داشته باشند. همانگونه که در وزرات تعاون کار و رفاه اجتماعی عمل کردم.

شریعتمداری بیان کرد: می‌دانم هیچ پیوند وفاداری، بدون تامین حقوق اساسی مردم پابرجا نمی‌ماند، آمده‌ام تا از حقوق همه اقوام دفاع کنم. آمده‌ام با بوجود آوردن احساس مشترک برابری و تعلق پایدار بین همه اقوام و مذاهب این سرزمین، یکپارچگی ملی و سرزمینی و توسعه پایدار ایران را تضمین کنم.

وی در این بیانیه اظهار کرد: آمده‌ام با ایجاد برابری و عدالت مبتنی بر قانون اساسی و گام دوم انقلاب حقوق اساسی زنان در عرصه‌های فرهنگی اجتماعی و مشارکت در فرایند توسعه را پاس بدارم. می‌دانم زنان و دختران سرزمینم به طور تاریخی انواع بی‌عدالتی‌ها و تبعیض را شاهد بوده‌اند آمده‌ام از رکن رکین جامعه یعنی خانواده حمایت کنم و حقوق اساسی در عرصه های فرهنگی اجتماعی و مشارکت انان در فرایند توسعه را پاس بدارم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: حفظ جان و سلامت مردم بر هر مصلحتی اولی است. آمده‌ام تا با کمک پزشکان و پرستاران شریف میهنم برنامه کامل و ۷ محوری، واکسیناسیون عادلانه وشفاف را اجرا و با اتخاذ سیاست های کارآمد برگرفته از نظرات کارشناسان و صاحب نظران آثار اجتماعی و اقتصادی این ویروس منحوس را مهار کنم.

شریعتمداری ادامه داد: متعهد هستم همه آنچه به مردم می‌گویم بازنمای اندیشه، دانش و سوابق اجراییم در ۴۰ سال گذشته باشد. برای کسب رای نه دروغی می‌گویم، نه فریبی می‌دهم. می‌آیم تا برای دفاع از حقوق اساسی مردم این سرزمین برای دفاع از آزادی، استقلال، امنیت و همه آرمان‌هایی که بهشتی‌ها، چمران‌ها، صیاد شیرازی‌ها، بابایی‌ها، خرازی‌ها، باقری‌ها، باکری‌ها، همت‌ها، جهان آراها و سلیمانی‌ها در پای آن جان داده‌اند تا پای جان دفاع کنم.  

وی در این بیانیه خاطرنشان کرد: در انتها برای همه مردم سرزمینم آرزوی زندگی با عزت و کمال دارم و  از ایزدمنان می خواهم در این مسیر سخت مرا یاری کند که ما به‌او توکل کرده‌ایم که فمن یتوکل علی الله فهو حسبه  …… گر مرد رهی میان خون باید رفت … وز پای فتاده سرنگون باید رفت. تو پای به راه در نهو هیچ مپرس …  خود راه بگویدت که چون باید رفت.

 شریعتمداری همچنین در خصوص پرداخت یارانه به مردم گفت: برنامه مدونی در عرصه های گوناگون به ویژه در عرصه های رفاهی آماده کردیم که تقدیم همه صاحبنظران کشور و به ویژه اصحاب رسانه خواهد شد اما درباره این سوال با اتکا به اطلاعات ثبتی مطمئن با کمال تاسف شرایط اقتصادی مردم شرایط خوبی نیست.

وی ادامه داد: طبیعی است وقتی از حذف یارانه‌ها می گوییم باید بگوییم با شرایط نامطلوبی در زندگی مردم مواجهیم که جز دهک دهم با جمعیت ۸ میلیون نفری بقیه مردم نیازمند یارانه‌های مستقیم و غیرمستقیم هستند که این حمایت در انواع اشکال آن انجام خواهد شد.

 داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مردم نه تنها باید مالک ثروت باشند بلکه به عنوان ولی نعمتان در جایگاه واقعی خود بنشینند.

 وی درباره صلاحیت یا رد صلاحیت خود گفت: دلیلی برای رد صلاحیت خود نمی‌بینم و با شوخی ادامه داد: اگر رد صلاحیت شوم بیمه آنها را قطع می‌کنم.

شریعتمداری اموال خود را سه دانگ از یک خانه عنوان کرد که سه دانگ دیگر را به عنوان مهریه به همسر خود بخشیده است. همچنین چند سکه بهار آزادی هم از دولت روحانی و اصلاحات در اختیار دارد.

لینک کوتاه : https://yazeco.ir/?p=14860

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ابر برچسب
});